wtorek, grudzień 06, 2022

Przeskocz z nami w 2021 rok!

Jaką drogę przebyłeś w 2020 roku? Jakie napotkałeś trudności, wyzwania, a co udało ci się zrealizować? Za tobą (kolejny) rok działań naukowych. Warto wrócić do nich i na nowo, z dystansem je przemyśleć. Krótka refleksja pozwoli ci lepiej wykorzystać nadchodzące 12 miesięcy. Aby ją podjąć, wypełnij poniższą tabelę i wpisz do niej swoje najważniejsze osiągnięcia. Zastanów się, ile czasu dałeś sobie na ich wypracowanie, a ile faktycznie pracy od ciebie wymagały. Jakie zasoby (materialne, niematerialne, własne lub zewnętrzne) wykorzystałeś? Przemyśl także, od kogo otrzymałeś wsparcie lub komu go udzieliłeś. 

Po wypełnieniu tabeli daj sobie czas na refleksję. Nie żałuj, nie rozpamiętuj, nie biadol, ale postaraj się wyciągnąć wnioski oraz zanotować pomysły.

Na koniec zadaj sobie ważne pytania: co w minionym roku zrobiłeś tylko dla siebie, tylko dla własnego szczęścia i poczucia spełnienia? A co takiego, o zbliżonym wymiarze, zrobiłeś dla innych? Jak się z tym czułeś? Koniecznie zanotuj swoje spostrzeżenia na kartce papieru.

Refleksja o tym, co wydarzyło się w minionym roku przygotowuje Cię do wyznaczenia priorytetów na kolejne miesiące lub być może lata. Zastanów się więc i zanotuj swoje priorytety na 2021 rok. O tym, jak przekuć je na cele i z sukcesem zrealizować, porozmawiamy już wkrótce!

Przygotowała: Justyna Małkuch-Świtalska

 


U progu 2021 roku zapraszamy do udziału w akcji  #NowyRokZPolDoc. Przygotowaliśmy dla Was teksty związane z realizacją planów, spełnianiem naukowych marzeń, rozwojem i nabywaniem nowych umiejętności. Odwiedzaj nasz FunPage na Facebook’u i naszą stronę www, to jeszcze nie koniec!

Nie czekaj ani chwili dłużej...