sobota, styczeń 28, 2023

 

Weź sprawy w swoje ręce. Dołącz do nas!

Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc? 31 sierpnia 2015

 

To jedno ze stwierdzeń, z którymi Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc wchodzi w nowy rok akademicki. Już trzeci. ? Nasza organizacja swoimi działaniami idealnie wypełnia lukę, w którą nierzadko wpadają młodzi naukowcy zaraz po rozpoczęciu studiów doktoranckich. PolDoc pomaga młodej kadrze naukowej odnaleźć się na rynku pracy ? mówi Jakub Wójcik, doktorant Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

PolDoc wspiera młodych naukowców poprzez działania informacyjne i dyżury ekspertów (także online), a także szkolenia oraz treningi rozwoju zawodowego, naukowego, szkolenia menedżerskie czy z zakresu dydaktyki i transferu technologii.

? Ulepszyliśmy naszą stronę www i fanpejdż tak, by za ich pośrednictwem naukowcy i przedstawiciele biznesu łatwiej mogli dowiedzieć się o sobie nawzajem, o swoich działaniach i nawiązywać współpracę. Służy temu np. opcja dodawania ogłoszeń o konferencjach i czasopismach naukowych oraz ofert pracy dla specjalistów. W nadchodzącym roku akademickim planujemy rozwinąć ofertę szkoleń z nowych tematów, a także webinaria ? mówi Justyna Małkuch-Świtalska, prezes zarządu PolDoc.

Stowarzyszenie jest otwarte nie tylko na doktorantów i doktorów ze wszystkich dziedzin i uczelni. Wsród jego członków nie brakuje studentów i absolwentów chcących wykorzystać we własnym biznesie wiedzę zdobytą na studiach. W ekipie są też osoby zatrudnione w sektorze prywatnym i publicznym oraz doktoranci-przedsiębiorcy, którzy planują rozwijać innowacyjne projekty. Działalność PolDoc koncentruje się w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

? Współpracuję z Poldoc od około 2 lat. Zaczynałam jako uczestnik szkoleń, a obecnie jestem członkiem zwyczajnym i sama prowadzę szkolenia. Dzięki Stowarzyszeniu Poldoc nawiązałam różnorodne kontakty naukowe i biznesowe, a ponadto cały czas rozwijam swoje zainteresowania. Miła i przyjazna atmosfera sprzyja rozwojowi naukowemu i nie tylko. Członkowstwo w Stowarzyszeniu to dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy chcą zrobić w życiu coś więcej niż tylko ukończyć studia doktoranckie. Tutaj żadne wysiłki i chęci nie idą na marne ? mówi Sylwia Małażewska, doktorantka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Rada Doktorantów SGGW to jeden z partnerów operacyjnych PolDoc. Organizacja ta  współpracuje zarówno z instytucjami świata nauki, administracją, biznesem i trzecim sektorem. Wśród pozostałych partnerów PolDoc są m.in. akademickie inkubatory przedsiębiorczości w Krakowie i Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. PolDoc jest też jednym z założycieli Małopolskiej Sieci NGO, powstałej w 2015 r.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu jest dostępne na stronie www.poldoc.pl oraz fanpage.

Mariusz Kusion

 

Oryginał artykułu dostępny na Forum Akademickim

Nie czekaj ani chwili dłużej...