piątek, marzec 31, 2023

BUSINESS & SCIENCE NETWORK

Autorska formuła B&S Network to solidna dawka aktywnej dydaktyki oraz praktycznych wskazówek na drodze łączącej naukę z biznesem. Celem spotkania jest zmotywowanie młodych naukowców do podjęcia projektu innowacyjnej przedsiębiorczo?ci, a także dostarczenie narzędzi niezbędnych do komercjalizowania wiedzy.

B&S Info


Spotkanie 2 oraz 3 zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

W ramach projektu powstały dwie publikacje:
DOKTORZY SUKCESU [pl]
DOKTORZY SUKCESU [eng]
KOMERCJALIZACJA WIEDZY

Zapraszamy do lektury!




Spotkanie 3

Webinarium: Konsorcjum IATI (Instytut Autostrada Technologii i Innowacji) realizowane w ramach Monday Business Meeting

20 Listopada 2017, 12:00 - 14:00

IX IATI Monday Business Meeting (IATI MBM) zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc oraz Centrum Transferu Technologii PK i odbyło się na platformie wirtualnej Stowarzyszenia Poldoc. Spotkanie związane było z mobilnością oraz rozwojem kariery młodych naukowców. Przedstawione zostały na nim możliwości pozyskiwania funduszy na projekty B+R oraz uzyskania dofinansowania na wyjazdy zagraniczne skierowane do młodych polskich naukowców np. w ramach Działania Marie Skłodowskiej- Curie w Programie HORIZON 2020.


Szkolenie: Organizacja i zarządzanie w pracy naukowej

18 Listopada 2017, 14:00 - 17:00

Prowadząca: mgr Agnieszka Grzegorczyk

Zajęcia zostały skierowane do młodych naukowców, chcących poszerzyć swoja wiedzę i podnieść kompetencje w zakresie lepszej organizacji i właściwego zarządzania prowadzoną przez sobie pracą naukową. Zagadnienia podejmowane podczas szkolenia znajdują szczególne zastosowanie w planowaniu kariery zawodowej młodych osób, które realizując się na płaszczyźnie badawczej, poprzez przygotowywanie rozpraw doktorskich, chciałyby w sposób płynny podjąć zatrudnienie w określonych instytucjach badawczych bądź też innych ośrodkach wspomagających ich rozwój.


Szkolenie: Kreatywność i twórcze myślenie a innowacje

18 Listopada 2017, 10:00 - 13:00

Prowadząca: mgr Ilona Bachanek

Kluczem do rozwoju gospodarki są technologie innowacyjne, które tworzą się poprzez połączenie wiedzy i kreatywności. To dzięki nim idee i badania przekształcają się w produkty mające szansę podpić globalny rynek. Jednak niejednej osobie spędza sen z powiek pytanie, jak rozwinąć swój produkt tak, aby był inny niż wszystkie! Jakie są mechanizmy powstawania ciekawych idei? Jakie są techniki twórczego myślenia i jak je zastosować w biznesie? Gdzie szukać inspiracji? Jak kreatywnie pracować z zespołem? Warsztat miał za zadanie udzielić odpowiedzi na te i inne pytania. Oraz umożliwić przećwiczenie swojego umysłu zarówno od strony kreatywnej jak i logicznej, a także wypracowanie bazy pomysłów, które uczestnicy zabrali do domu, by wykorzystać do rozwoju swojego przedsięwzięcia


Webinarium: Jak mówić i pisać o nauce?

17 Listopada 2017, 17:00 - 19:00

Prowadzący: dr hab. Piotr Wasylczyk

Dr hab. Piotr Wasylczyk w czasie webinarium opowiedział o tym, jak w sposób ciekawy i zrozumiały mówić o złożonych zagadnieniach, którymi zajmujemy się w laboratoriach, bibliotekach i na wykopaliskach. Jak z informacji i danych, którymi dysponujemy, stworzyć interesującą opowieść. A w końcu - jak opowiedzieć o swoich badaniach naukowych tak, by zainspirować widownię. Webinarium było skierowane zarówno do naukowców, jak i specjalistów różnych dziedzin pracujących w kręgach pozaakademickich.

Przy tej okazji z radością przypominamy, iż PolDoc jest patronem medialnym książki Piotra Wasylczyka pt.: ?Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik dla studentów, doktorantów i nie tylko?wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.



Spotkanie 2

Szkolenie: Efektywna współpraca nauki z przemysłem

przemysłem20 Maja 2017, 14:00 ? 17:00

Prowadząca: dr Justyna Małkuch-Świtalska

Szkolenie było skierowane zarówno do młodszych stażem, jak i tych bardziej doświadczonych naukowców, pragnących rozwinąć aktywność w przemyśle. Zajęcia zawierały wprowadzenie do funkcjonowania ekosystemu nauki, zwłaszcza w jego części dotyczącej sektora prywatnego. Poruszone zostały także zagadnienia ?uprzemysłowienia wiedzy? oraz szerokiego i interdyscyplinarnego wykorzystania umiejętności naukowców w różnych gałęziach przemysłu. Szczególny nacisk położono na kształtowanie prawidłowej komunikacji, czyli na zaistnienie pomiędzy naukowcami a przedstawicielami sektora prywatnego tzw. ?języka korzyści?. W wyniku zajęć uczestnicy poznali możliwości dalszego rozwoju, a także swoje mocne strony przydatne na drodze do współpracy z przemysłem.


Szkolenie: Doktoraty wdrożeniowe i rozwiązania pokrewne - zarys prawny

20 Maja 2017, 10:00 ? 13:00

Prowadzący: mgr Mariusz Kusion

Szkolenie zostało zaadresowane w szczególności do doktorantów oraz pozostałych młodych naukowców, których interesuje tematyka współpracy nauki z przemysłem, a także zagadnienia patentowania i innych praw własności przemysłowej. Do podstawowych celów szkolenia należało szczegółowe wyjaśnienie uczestnikom zasad nowego, rządowego programu pn. ?Doktorat wdrożeniowy?, jak również zapoznanie kursantów z pokrewnymi formami prawnymi, jakie może przybrać współpraca jednostek naukowych i podmiotów gospodarczych w zakresie działalności dydaktycznej.



Spotkanie 1

Business & Science Network - zestaw ćwiczeń przygotowujący naukowców do współpracy z biznesem

18 Października 2016, 16:30 - 19:30

Icebreaker: "Zbuduj wynalazek. Jak wprowadzisz go na rynek?" ? Stowarzyszenie PolDoc
Ćwiczenie: "Jak patentować wynalazki? Praktyczny przewodnik o ochronie innowacyjnych rozwiązań" ? Kancelaria Rzeczników Patentowych JWP
Panel dyskusyjny: "Myślenie systemowe w nauce" ? Klaster LifeScience Kraków
Podsumowanie: dyskusja prowadzona przez Stowarzyszenie PolDoc

B&S Network

Partnerzy instytucjonalni

Nie czekaj ani chwili dłużej...